Slušajte radio Delta i Prijatelji - narodna muzika pomoću:
Winamp, iTunesWindows Media PlayerReal PlayerQuickTime

Trenutna pesma: Loading ...
Radio Stanica:
Bit rate:
Status servera:

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 21 do 30 od 35

Tema: Poucne Price!

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Odg: Poucne Price!

Devojka je cekala avion u cekaonici jednog velikog aerodroma. Posto je trebala dugo cekati, odlucila je kupiti knjigu kako bi joj vrijeme brze proslo. Uz knjigu kupila je i paketic keksa.
    Sjela je u VIP cekaonicu kako je nitko ne bi uznemiravao. Kraj nje je bila stolica sa keksom, a sa druge jedan gospodin koji je citao novine. Kad je ona pocela uzimati kekse i gospodin je uzeo jedan. Ona se sokirala, ali nista nije rekla i nastavila je citati knjigu. U sebi je pomislila: ma gledaj ti ovo, da samo imam malo vise hrabrosti, do sada bih ga vec udarila... Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, covjek pored nje, ne obazirajuci se ni na sta, uzimao je isto tako jedan. Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i djevojka pomisli: bas me zanima sta ce sada napraviti!!!
    Covjek uzme posljednji i podijeli ga na dvoje!
    Ovo je zaista previse, pomisli djevojka, sokirana uzme svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz cekaonice. Kada se osjecala malo bolje, nakon sto ju je prosla ljutnja, sjela je na mjesto gdje nije bilo nikoga da bi izbjegla neke druge neugodne dogadjaje. Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci u nju. U tom trenutku ugleda paketic keksa jos uvijek netaknut.
    Postidje se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks, isti kao njen, bio od gospodina koji je sjedio pored nje, ali koji je, bez sokiranja, nervoze ili prepotencije, podijelio i svoj posljednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, kojoj su bili povrijedjeni ponos i osjecaji.

ZAKLJUCAK: Koliko puta u nasem zivotu cemo ili smo pojeli tudji keks, a da to nikad necemo ili nismo ni saznali?
    Prije nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i prije nego sto se pocne misliti lose, GLEDAJ sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Početak priče ide daleko u prošlost, kada je neki muškarac kaznio svoju petogodišnju ćerkicu, jer je izgubila neku vrlo dragocenu stvar, a para je u onom vremenu bilo vrlo malo.
    Bio je Božić. Sledećeg jutra je devojčica donela malu kutiju na poklon i rekla: “Tata, to je za tebe!”
    Tati je bilo vrlo neugodno, a kada je otvorio kutiju i video, da unutra nema ničega, jako se naljutio. Ćerkicu je prekorio: “Ako nešto pokloniš, očekuje se da se u kutiji nešto nađe!!”
    Devojčica ga je žalosno pogledala i s suznim očima rekla: “Tata, ali nije prazna. Do vrha sam je napunila poljupcima samo za tebe”
    Tata je bio ganut. Kleknuo je pred ćerkicu, jako je zagrlio i zamolio je za oproštaj. Do kraja života čuvao je tu kutiju pored kreveta i uvek, kada se osećao izgubljeno i očajno, uzeo je, otvorio, i iz nje uzeo jedan poljubac i setio se ljubavi koju je ćerka spremila unutra.

Svako od nas ima kutiju punu poljubaca i ljubavi, koju nam poklanjaju voljeni, prijatelji, deca, Bog… Ne postoje važnije stvari, koje bi mogli dobiti. Prijatelji su anđeli, koji nas dignu s dna, kada imamo poteškoće i podsete nas na to, kako se leti.
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Biću srecan kad . . .

Ubedjujemo sami sebe da ce zivot biti bolji kad se vencamo, dobijemo bebu,
    a zatim drugu bebu. Onda smo isfrustrirani zato sto deca nisu dovoljno
    velika i bicemo zadovoljniji kada porastu. Nakon toga, isfrustrirani smo
    zato sto imamo posla sa pubertetlijama. Sigurno cemo biti srecniji kada iza
    dju iz tog razdoblja. Govorimo sebi da ce nam zivot biti potpun kada se nas
    supruznik dozove pameti, kada kupimo lepsa kola, kada budemo u mogucnosti
    da odemo na lepo putovanje, ili kada odemo u penziju. Prava je istina da ne
    postoji bolji trenutak za srecu od ovog trenutka. Ako ne sada, kada? Tvoj z
    ivot ce uvek biti ispunjen teskocama.

*
    Najbolje je da to priznaš sebi i da odlucis da svejedno budes srecan. Sreca
    je pravi put. Zato, cuvaj svaki trenutak koji imas, i cuvaj ga jos vise
    zato sto si ga podelio sa nekim posebnim, dovoljno posebnim da bi provodio
    vreme sa njim... i zapamti da vreme nikoga ne ceka.

*
    Zato, prestani da cekas...
    Da otplatis kola.
    Da kupis novu kucu ili automobil.
    Da ti deca odu od kuce.
    Da se vratis na studije.
    Da zavrsis studije.
    Da izgubis 10 kg.
    Da dobijes 10 kg.
    Da se ozenis (udas).
    Da se razvedes.
    Da dobijes decu.
    Da odes u penziju.
    Da dodje leto.
    Da dodje prolece.
    Da dodje zima.
    Da dodje jesen.
    Da umres.

Nema boljeg trenutka za srecu od ovog. Sreća je put, a ne cilj.

Zato
    radi kao da ti ne treba novac,
    voli kao da nikada nisi bio povredjen,
    i igraj kao da te niko ne gleda.
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Za privlačne usne - govorite reči ljubaznosti i dobrote.
    Za lepe oči - tražite samo dobro u ljudima.
    Za izazovnu, tanku figuru - podelite svoju hranu sa gladnima.
    Za sjajnu kosu - neka dete provuče svoje prste kroz nju jednom dnevno.
    Za dobro telesno držanje - hodajte sa znanjem, jer onda nikada nećete hodati sami.

Ljudi, više nego stvari, traže da budu obnovljeni, oživljeni, ponovo dokazani; nikada nemojte olako odbaciti nekog.

Upamti, ako ti ikada zatrebaju ruke koje će ti pomoći, potraži ih ispod svojih ramena.

Kako budeš stario, otkrićeš da imaš dve ruke - jednu da pomogneš sebi, a drugu da pomogneš drugima.

Lepota jedne žene nije u odeći koju nosi, figuri koju ima, niti u načinu na koji češlja kosu. Lepota jedne žene može se videti samo u njenim očima, jer su one put do njenog srca - mesta gde njena ljubav počiva.

Lepota žene nije u fizičkoj lepoti, već je njena lepota refleksija njene duše. To je briga koju ona sa ljubavlju daje i strast za koju zna. Kako godine prolaze, žena samo dobija na lepoti.
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Koji ti je đavo

Rešio mladi đavo da se ženi pa otišo kod ćaleta đavola da ga pita gde da nađe devojku.
    Ćale mu kaže:
    - Znaš, sine, ovde u paklu su sve same kurve, nego ti lepo idi na zemlju pa tamo ulovi neku poštenu ženu.
    - A kako da prepoznam takvu?
    - Samo zvizni za njom, pa koja se okrene ta je kurva a koja nastavi dalje, ta je poštena.
    Otisao mladi đavo na zemlju, zviždao za devojkama i najzad našao jednu koja se na to nije okrenula, odneo je u pakao i oženio se njom.

POUKA: Kurvajte se devojke da vas ne odnese đavo!
    hehe))
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Zaljubljen u ljubav
    Kada bih imao jedan komadic zivota, dokazivao bih ljudima koliko grese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju. Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadic zivota, moguce je da ne bih kazao sve sto mislim, ali bih nesumnjivo mislio sve sto kazem. Stvari bih cenio ne po onome sto vrede, vec po onome sto znace. Spavao bih manje, sanjao vise. Shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih ociju gubimo sezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slusao bih druge dok govore... i kako bih uzivao u sladoledu od cokolade.

Kada bi mi Bog poklonio komadic zivota, oblacio bih se jednostavno, izlagao potrbuske suncu, ostavljajuci otkrivenim ne samo telo vec i dusu. Boze moj, kada bih imao srce, ispisivao bih svoju mrznju na ledu, i cekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u casu svitanja. Zalivao bih ruze suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastven poljubac od njihovih latica.....

Boze moj, kada bih imao jedan komadic zivota... Ne bih pustio da prodje ni jedan jedini dan, a da ne kazem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku zenu i svakog muskarca da su mi najblizi i ziveo bih zaljubljen u ljubav. Dokazivao bih ljudima koliko grese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostareli kada prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauce da lete. Stare bih poucavao da smrt ne dolazi sa staroscu vec sa zaboravom. Toliko sam stvari naucio od vas, ljudi... Naucio sam da citav svet zeli da zivi na vrhu planine, a da ne znaju da je istinska sreca u nacinu savladjivanja litica. Shvatio sam da kada tek rodjeno dete stegne svojom malom sakom svoga oca da ga je steglo zauvek. Naucio sam da covek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kada teba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naucim od vas, premda mi to nece biti od vece koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja cu, na zalost, poceti da umirem.
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

EHO

Jedan čovek i njegov sin su jednog dana išli šumom. Odjednom,
    dečak zape i osećajući bol kriknu: "Ahhh!" Iznenada, ču glas
    koji je dolazio s planine: "Ahhh!" Znatiželja ga obuze pa dreknu:
    "Ko si ti?" Ali, odgovor koji dobi beše: "Ko si ti?" Ovo ga naljuti,
    pa ponovo dreknu: "Kukavico!" Glas odgovori: "Kukavico!" De-
    čak pogleda oca i upita ga: "Tata, šta se ovo dešava?"

"Sine", reče otac, "obrati pažnju." Tada otac viknu: "Divim ti
    se!" Glas odgovori: "Divim ti se!" Otac ponovo uzviknu: "Predi-
    van si!" Glas reče: "Predivan si!" Dečak je stajao iznenađen, ali
    još uvek ne shvatajući šta se dešava.

Otac mu objasni: "Ljudi ovo zovu 'eho'. Ali, to je ustvari 'život'.
    Život ti uvek vraća ono što ti daješ. Život je ogledalo tvojih de-
    la. Želiš li više ljubavi, podaj više ljubavi. Želiš li više dobra, po-
    dari više dobra. Želiš li razumevanje i poštovanje, tada razume-
    vaj i sam poštuj. Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te
    respektuju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i respektuj ih. Ovo
    pravilo odnosi se na svaki aspekat života. Život ti uvek vraća
    ono što daješ. Tok tvoga života nije slučajnost, on je ogledalo
    tvojih dela."
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Zivot je poput putovanja vozom. Ljudi ulaze i silaze. Prilikom zaustavljanja voza desavaju se prijatna iznenadjenja. Covek prozivljava
    srecne trenutke ali ima i nezgoda, nesreca i zalosti.

Kad se rodimo zakoracimo u voz. Susrecemo se s ljudima za koje mislimo da ce nas pratiti tokom celog naseg putovanja. Npr. nasi roditelji... Nazalost, istina je sasvim drugacija. Kad-tad, oni ce sici s voza i ostaviti nas bez svoje ljubavi, naklonosti, neznosti, prijateljstva i drustva. Medjutim, u voz ce uci druge osobe koje ce nam biti jako vazne. To su nasa braca i sestre, nasi prijatelji i ljudi koje cemo sresti i zavoleti u svom zivotu.

Mnoge osobe koje ulaze gledaju na putovanje kao na kratku setnju. Drugi pak u svojoj voznji kroz zivot nalaze samo zalost i tugu ... Ali u vozu ima i onih koji su uvek pri ruci i spremni su da pomognu onim
    ljudima kojima je potrebno pomoci.

Mnogi nakon svog silaska s voza ostavljaju iza sebe trajnu ceznju. Mnogi nas sunovracuju u duboku nevolju. Mnogu ulaze i silaze a da ih nismo ni zapazili.

Cudi nas sto su mnogi putnici koji su nam najdrazi negde u nekom drugom vagonu. Ostavljaju nas same u tom delu naseg putovanja. Naravno , to nas ne sprecava da na sebe preuzmemo teskoce putovanja i samoce i da ih potrazimo i da pokusamo da se smestimo u njihov vagon. Desava se i to da ne mozemo da se smestimo blizu njih jer je mesto vec neko drugi zauzeo .

I takav je zivot. Prepun izazova, snova, mastanja, nadanja, sastanaka, rastanaka, bez ponovnih sastanaka i nikad se ti trenuci nece vratiti. Pokusajmo od svog putovanja kroz zivot da ucinimo najbolje sto mozemo. Pokusajmo da se svima iz voza budemo u miru. Pokusajmo u svakom od njih da vidimo najbolje sto je u njima. Setimo se toga da na svakom delu zivotnog koloseka, neko od saputnika moze "skliznuti" i da su mu potrebne nase simpatije i razumevanje. I nama se moze desiti da "skliznemo" s koloseka. I nadamo se da ce se naci neko ko ce da nas razume.

Najveca misterija putovanja je ta sto ne znamo kad cemo tacno izaci iz voza isto kao sto ne znamo ni kada ce da sidju nasi saputnici ... cak ni oni koji sede pored nas.
    Bicu veoma tuzna i zalosna kad budem morala da sidjem iz voza. Verujem da ce veoma boleti rastanak s nekim prijateljima koje sam sretala za vreme putovanja i koji su mi postali dragi. Medjutim gajim nadu da ce doci glavini kolosek. Tada cu videti kako svi oni pristizu sa svojim prtljagom koji na ulasku u voz nisu imali. To ce me silno obradovati. Bicu srecna i zbog cinjenice da sam im pomgla da povecaju svoj putni prtljag polozivsi u njemu prave sadrzaje.

Potrudimo se i nastojimo da imamo srecno putovanje. Pokusajmo da pri silasku iz voza ostavimo prazno sediste koje ce u ostalim putnicima, koji nastavljaju putovanje, buditi ceznju na lepe i prijatne uspomene.
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

Profesor je stajao pred grupom studenata na času filozofije i držao neke predmete iza sebe.

Kada je čas počeo, bez reči je podigao veliku, praznu teglu od kiselih krastavaca, stavio je na katedru i napunio lopticama za tenis. Potom je upitao studente da li je tegla puna. Složili su se da jeste.

Zatim je profesor podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu. Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor između loptica. Tada je ponovo upitao studente da li je tegla puna. Opet su odgovorili da jeste.

Sledeća kutija koju je profesor uzeo, bila je puna peska. Kada ga je sipao, pesak je, naravno, ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom da li je tegla puna. Studenti su skrušeno odgovorili da sada jeste.

Onda je profesor ispod stola izvadio dve šoljice pune kafe i sipao ih u teglu. Kafa je natopila pesak. Studenti su se smejali.

“Sada“, rekao je profesor dok je smeh zamirao, „želim da shvatite da ova tegla predstavlja vaš život. Teniske loptice su najvažnije stvari u vašem životu: vaša porodica, vaša deca, vaše zdravlje, vaša vera i stvari kojima se strasno predajete. To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen, i kada bi sve drugo nestalo. Kamenčići su ostale stvari koje su važne: vaš posao, vaša kuća i vaš auto. Pesak predstavlja preostale stvari. Male stvari. Ako napunite teglu peskom, nema mesta za kamenčiće i teniske loptice. Isto važi u životu. Ako potrošite sve svoje vreme i energiju na male stvari, nikada nećete imati mesta za one važne stvari. Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću. Igrajte se s decom. Nađite vremena za odlazak lekaru. Izvedite partnera na večeru. Ponašajte se ponovo kao da vam je 18. Uvijek će biti vremena da se očisti kuća i urade popravke u njoj.

Prvo se pobrinite za teniske loptice - stvari koje su vam zaista važne. Utvrdite svoje prioritete. Sve ostalo je pesak.“

Jedna od studentkinja je podigla ruku i upitala šta je onda, predstavljala kafa. Profesor se nasmejao. „Drago mi je da ste pitali. Nju sipam, kako bih vam pokazao, da bez obzira na to koliko mislite da vam je život pun, uvek ima prostora za šoljicu kafe s prijateljem.“
    volim_deltu_)

Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010

ZAGUBLJENI DAN

Bila u jednom gradu jedna ulica u kojoj su se nalazili samo ducani. Vlasnici ducana su ziveli I radili u korektnim I fer uslovima. Svakog dana su u isto vreme svi zajedno otvarali I zatvarali svoje ducane a zatim odlazili svojim kucama.
    Jedan od vlasnika je svake veceri, dok je zatvarao ducan, govorio:
    - Zagubih jos jedan dan.

Kako se ponavljalo iz veceri u vece, njegove kolege su zakljucile da mu trgovina slabo ide, I sa namerom da pomognu svom kolegi, dogovore se da sutradan svi salju musterije u njegov ducan, ne bi li I njemu malo krenulo.
    Tako je I bilo. Sutradan, kako bi ko naisao da kupi nesto, svi vlasnici su ga slali u taj ducan.
    Kad je doslo vreme da se ducani zatvaraju, taj isti vlasnik je ponovo zatvarajuci vrata svog ducana izgovorio:

- Zagubih jos jedan dan.

- Pa, sad si preterao, povikase u isti glas ostali vlasnici, - celog dana smo sve musterije slali da pazare samo kod tebe, a tebi opet malo iako si zaradio koliko svi mi zaradimo drugim danom!

- E, prijatelji moji odgovori im stari prodavac, Imam ja novaca da kupim I vas I vase ducane, nije stvar u parama. Para je bilo I bice ih, ali ovaj, ovakav danasnji dan koji se zavrsio, NIKAD VISE NECE DA SE PONOVI NITI VRATI.
    volim_deltu_)

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjaZadnja

Slične Teme

1. Novi Fosili 1980 - Nedovrsene Price
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 18.07.2014, 12:29
  2. Alogija 2012 - Price o snovima
    By mirkan in forum Albumi iz 2012. godine
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 21.04.2013, 10:15
  3. Ivana Banfic 1994 - Istinite price Vol. 1